* Topkapı Sarayı Salı günleri haricinde her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık. * Salı günleri kapalı.

Topkapı Sarayı kaça kadar açık?

* Topkapı Sarayı Salı günleri haricinde her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık. * Salı günleri kapalı.

Topkapı Sarayı’na giriş ne kadar?

Topkapı Sarayı’na giriş ücreti için 60 TL ödemeniz gerekiyor. Harem bölümü için 40 TL, Aya İrini Müzesi için de 30 TL karşılığında bilet alabilirsiniz. Topkapı Sarayı ile birlikte Harem bölümünü ve Aya İrini Müzesini görmek isterseniz tam bilet fiyatı olarak 110 TL ödemeniz gerekiyor.

Topkapı Sarayı hangi bölümleri ziyarete açık?

Topkapı Sarayı salı, Dolmabahçe, Beylerbeyi Sarayı, kasırlar, köşkler ve Resim Müzesi ile Beykoz Cam ve Billur Müzesi pazartesi günü ziyarete kapalıdır. Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı ile köşk, kasır ve müzeler 09:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Topkapı Sarayı kaç kapısı var?

Topkapı Sarayı Bâb-ı Hümayun, Bâbüsselam ve Bâbüssaade denilen 3 ana kapı ile 4 avlu, harem ve hasbahçeden meydana gelmektedir. “Bâb” kapı demektir. Etrafı da “Sur-i Sultani” denilen ve toplamda 1400 metre uzunluğunda yüksek duvarlarla çevrilmiştir.

Topkapı Sarayı kimlere ücretsiz?

Topkapı Sarayı’na ücretsiz giriş yapabilenler:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 18 yaş altı olanlar.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 65 yaş üstü olanlar.
  • Gaziler ve ona refakat eden ailesi.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve refakatçısı
  • TSK’da görevli er ve erbaşlar.

Topkapı Sarayı kimlere indirimli?

Topkapı Sarayına Ücretsiz Giriş Yapabilenler; 18 Yaşın altındaki ve 65 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gazileri, şehit ve gazilerin eşleri ile çocukları, engelliler ile tek refakatçisi, er ve erbaşlar,basın kimlik kartı sahipleri,ICOM, ICOMOS ve UNESCO kart sahipleri.

Müze Kart kaç TL?

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan Müze Kart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız. MüzeKart ile gezebileceğiniz T.C.

Hangisi Topkapı Sarayı’nın bölümleri?

Topkapı Sarayı’nın bölümleri 4 avlu ve 1 haremden oluşmaktadır. Saray, hizmet bölümü Birun ve iç örgütlenme yapılarını kapsayan Enderun olmak üzere 2 ana bölüme ayrılmıştır.

Hangisi Topkapi sarayinin bölümleri?

Topkapı Sarayı 1 avluda neler var?

Topkapı Sarayı’nın birinci avlusunda ilk dikkat çeken Aya İrini Kilisesi’dir. Birinci avluda sarayın şehir halkından yardım almadan kendi işlerini görebileceği birimler de bulunur: Matbah-ı Amire Emini, Istablı Amire Emini, dolapçılar, oduncular gibi.

Topkapı Sarayı kaç yaşına kadar ücretsiz?

Saraya giriş ücreti + Aya İrini Giriş ücreti 80 TL olarak belirlenmiş. 18 yaş altı öğrenciler için giriş ücretsiz. 18 ile 25 yaş arası öğrencilere ise 20 TL.

Müze girişleri kimlere ücretsiz?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için de yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.